سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمندان، امنای امّت من هستند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
بازتاب بُرنا

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا با انتشار یادداشتی ضمن انتقاد از رویکرد تحریم و حمله نظامی در قبال برنامه هسته‌ای کشورمان تصریح کرد دستاورد مذاکرات هسته‌ای برای غرب فراتر از نتایج حمله نظامی به ایران بود.

به گزارش تسنیم وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتشار گزارشی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران به بررسی دلایل و ضرورت‌های مطرح در مورد تلاش برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با کشورمان پرداخت.
در بخشی از این گزارش آمده است: ایالات متحده در آستانه تحقق (و دستیابی) یک توافقنامه هسته‌ای تاریخی در مورد برنامه هسته‌ای ایران است، توافقنامه‌ای که با ابزارهای راست‌آزمایی می‌تواند ایران را محدود کرده و باب همکاری‌های بیشتر بین دو کشور را بگشاید. با این حال، در شرایطی که شاکله یک پیروزی دیپلماتیک در افق نمایان است، خطابه‌ها و تبلیغات طرف‌هایی که با هرگونه راه حل دیپلماتیک مخالفند به صورت گمراه کننده و ریاکارانه تشدید شده است.
اما در اینجا یک ناهمخوانی وجود دارد، اینکه طی یک دهه گذشته و تحت شرایطی که تحریم‌های اعمال شده بر ایران که مورد اقبال سیاستمدارانی همچون منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنا بود،‌تعداد سانتریفیوژهای ایران از 300 عدد به 19 هزار دستگاه رسید. در واقع، براساس برخی برآوردها، ایران در حال رسیدن به فاصله‌ای یک ماه برای گریز هسته‌ای بود.
براساس گزارش سی‌ان‌ان کابینه اسرائیل بر این باور است که اعمال تهدید در موردحملات نظامی احتمالی علیه تأسیسات هسته‌ای ایران، راه حل موضوع است. اما در اینجا هم یک عامل منفی در قبال این رویکرد وجود دارد: برخی تخمین می‌زنند که حمله اسرائیل علیه ایران می‌تواند بازه زمانی گریز هسته‌ای ایران را به 6 تا 12 ماه افزایش دهد، مشابه آنچه از مذاکرات حاصل می‌شود. البته مشکلات حاصل از حمله نظامی هرگز مشابه راه حل دیپلماتیکی که می‌تواند کاهش تحریم‌ها را در مقابل محدودیت‌های قابل راست‌آزمایی بر برنامه هسته‌ای ایران معاوضه کند نیست، حمله اسرائیل (و یا آمریکا) می‌تواند تأثیری مخالف داشته باشد و ایران را وادارد تا بازرسان را اخراج کرده و بر بازدارندگی هسته‌ای خط بطلانی بکشد.
این گزارش می‌افزاید: تمامی این موارد مطرح در مورد بازه زمانی بالقوه برای گریز هسته‌ای (ایران) و تحریم‌های اعمالی می‌تواند به یک فهم و درک منجر شود- اینکه کاخ سفید بهترین رویکرد را اتخاذ کرده است، رویکردی که بازه زمانی گریز هسته‌ای را افزایش داده و بهترین نظام بازرسی‌های سختگیرانه را به منظور اطمینان از پایبندی ایران به تعهداتش دارا باشد.
مخالفان دیپلماسی با رویکرد خود می‌توانند به خوبی بازنمود این واقعیت باشند که به هر میزان که ایالات متحده تحریم‌ها علیه ایران را افزایش می‌دهد، تهران نیز با افزایش تولیدات سانتریفیوژها پاسخ آن را می‌دهد. در نتیجه ایالات متحده به یک رویکرد نوین در سیاست‌های خود در قبال ایران نیازمند است.
دولت اوباما بدون شک به صورت آزمایشی یک رویکرد جدید را پیگیری می‌کند- رویکردی که برای اولین بار طی یک دهه اخیر موجب شد برنامه هسته‌ای ایران متوقف شده و براساس گزارش‌ها به یک امتیاز قابل توجه در مورد رآکتور اراک منجر شد.
در پایان این گزارش آمده است: اگر چنین توافقنامه و معامله‌ای برای برخی اعضای کنگره یا اسرائیل خیلی خوب نیست، این طرف‌ها باید جایگزین‌های قابل اجرای دیگری را ارائه کنند. در این میان این افراد باید از تخریب و زیر سؤال بردن یکی از بهترین دستاوردهای سال‌های اخیر در مورد محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران دست بردارند.


بازتاب بُرنا ::: یکشنبه 93/1/31::: ساعت 11:39 عصر


آیا می دانستید که بر اساس توافقنامه ژنو تمام تحریم های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا که به بهانه نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم وضع شده، همچنان باقی می ماند؟ و دولت ایران تعهداتی بیش از معاهده NPT را پذیرفته و بر این اساس باید با تعریف طرف مقابل فعالیت هسته ای خود را تنظیم کنیم؟


بازتاب بُرنا ::: دوشنبه 93/1/25::: ساعت 8:52 عصر

صدیقه سالاریان مادر شهید احمدی روشن
مادر شهید احمدی روشن:
بدترین روز زندگی من روز پلمپ تأسیسات هسته‌ای بود/ مسئولان از حق مردم کوتاه نیایند

مادر شهید احمدی روشن روز پلمپ شدن تأسیسات هسته‌ای را بدترین روز زندگی‌اش عنوان کرد و گفت: مسئولان باید بدانند آمریکا هیچگاه با ما صادق نبوده است و در مذاکرات از حق مردم کوتاه نیایند.بازتاب بُرنا ::: سه شنبه 93/1/19::: ساعت 10:6 عصر

صحنه را طوری مدیریت کردیم که صدام که دشمن ما بود را دشمن دیگر ما یعنی امریکا نابود کرد. به اصل استراتژیک سونتزو عمل کردیم که می گوید به دشمنتان حمله نکنید بلکه به مبانی اش حمله کنید. اما اینها را که وزارت خارجه ما نمی داند، بنده خدا وزیر خارجه ما فکر می کند در فیس بوک صفحه راه بیندازد (تشویق دانشجویان) آن وقت ما به جوانانمان بگوییم که اگر در فیس بوک صفحه ای درست کردی، آنجا سازمانی است به نام NSA روزی همه اطلاعات را می دزدد.


بازتاب بُرنا ::: سه شنبه 93/1/19::: ساعت 10:5 عصر


مشخص نیست آیا علی جنتی بواسطه دیدار با سید محمد خاتمی که رویکرد لیبرال او در عرصه فرهنگ تجربه شده است، آنهم در اولین روز کاری خود در سال جدید، قرار است عزم ملی و مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ و تقویت جناح مومن انقلابی در این عرصه به نمایش بگذارد!؟


بازتاب بُرنا ::: یکشنبه 93/1/17::: ساعت 1:22 عصر

رسایی
رسایی در گفت‌وگو با فارس:
زیاده‌خواهی اتحادیه اروپا نتیجه نرمش غیرقهرمانانه دولت است

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه زیاده‌خواهی اتحادیه اروپایی، نتیجه نرمش غیرقهرمانانه دولت است، گفت: مجامع بین‌المللی چرا پیگیر نقض حقوق بشر در کشورهای عربی و آمریکا نیستند؟!.بازتاب بُرنا ::: پنج شنبه 93/1/14::: ساعت 11:30 عصر

آیت الله مکارم شیرازی
در مراسم عزاداری فاطمیه(س) مطرح شد
واکنش آیت‌الله مکارم ‌شیرازی به قطعنامه پارلمان اروپا

حضرت آیت‌الله مکارم‌ شیرازی در واکنش به قطعنامه ضدایرانی در پارلمان اروپا گفت: اتحادیه اروپا طرح 20 ماده‌ای ضدایرانی ارائه کرده که باید به شدت مراقب بود.بازتاب بُرنا ::: پنج شنبه 93/1/14::: ساعت 11:29 عصر

   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ

>> بازدیدهای وبلاگ <<
بازدید امروز: 54

بازدید دیروز: 80 کل بازدید :2345859

>> درباره خودم <<
بازتاب بُرنا
بازتاب بُرنا
خبرهای این وبلاگ گزیده اخبار دیگر سایتهاست و به صورت لینک منعکس می گردد.

>>آرشیو شده ها<<

>>لوگوی وبلاگ من<<
بازتاب بُرنا

>>لینک دوستان<<

>>لوگوی دوستان<<
>>اشتراک در خبرنامه<<
 

>>طراح قالب<<